Múeumok Őszi Fesztiválja (2020.09.28- 11.11.)

Múzeumunk az idén is csatlakozott a Múzeumok Őszi Fesztiváljához. Meghirdetett programjaink:

Foglalkozások a bőröndből
2020. október 12-16.

Kistérségi intézmények jelentkezését várjuk a tanórákba illeszthető 45 perces foglalkozásokra, melyeket a helyszínre kitelepülve tartunk. A Paksi Városi Múzeum gyűjteményét leletek, demonstrációs tárgyak segítségével ismerhetik meg a gyerekek.

Sétálj, fedezz fel!
2020. október 19-22.

A Sétálj, fedezz fel! programjainkon maximum 15 fő vehet részt egyszerre.

• Hegyen át, löszön át – lösztúra Lussoniumig

A paksi löszfal hajdani és mostani élővilágával ismerkedhetnek a sétán részt vevő csoportok. A programot természetismeret, hon- és népismeret órák kiegészítéseként, vagy délutáni foglalkozásnak ajánljuk.

• Korzózzunk!

A Duna mellett sétálva felelevenítjük a múlt század eleji város hangulatát. Régi képek segítségével megismerkedünk a folyó mellett élő emberek mindennapjaival.

Mit rejt a szekrény?
2020. november 2-6.

A múzeumpedagógiai munka műhelytitkaiba avatjuk be a résztvevőket. Bebarangoljuk a gyerekekkel a múzeumot, szekrénybe bújunk, igény esetén barkácsolunk is. Programunkat pályaválasztás előtt álló osztályoknak is ajánljuk.

Programjainkon a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött! Bővebb információ és regisztráció: 75/830-378