Témahét – Őskori hitvilág

A Paksi Városi Múzeum őskori múzeumpedagógiai programot hirdet 2018. szeptember 25-28. között. A 9:00 és 16:00 óra között tartandó, 50 perces foglalkozásokra várjuk általános iskolás csoportok (4-6. osztályok) jelentkezését. A program a városi múzeum „A fény régészete” c. időszaki őskori régészeti kiállításához kapcsolódik, a gyerekek megismerkedhetnek az őskori (neolit és bronzkori) emberek hitvilágával, az égi jelenségekkel való kapcsolatukkal. A foglalkozáson megvizsgáljuk az őskori építmények (pl. körárkok, Stonehenge) építését és az égitestekhez fűződő viszonyukat.

A program rövid tárlatvezetést és feladatot tartalmaz, a részvétel ingyenes. A részvételhez előzetes időpont egyeztetés szükséges, melyet a 06-75/830-378-as telefonszámon tehetnek meg.