Múzeumok Őszi Fesztiválja – Programok

Tisztelt Látogatóink!

Várjuk Önöket a Paksi Városi Múzeum programjaira a Múzeumok Őszi Fesztiválján 2018-ban is!

Programjaink:

• Foglalkozások a bőröndből (2018. október 8-13. és november 19-23.)
  • Legyen egy délutánra a Szeniczey család vendége! (2018. november 6-7.)
  • Barokktól barokkig, kúriától kápolnáig! (2018. október 8-18.)
  • Családi nap (2018. november 10.)

A programok leírása megtalálható a fesztivál hivatalos oldalán is:

• Foglalkozások a bőröndből

program típusa: múzeumi foglalkozás, tematikus foglalkozás

A tanórákba illeszthető 45 perces óra során szeretnénk felvillantani a múzeum gyűjteményeiből néhány darabot, utalva az új állandó kiállításunk anyagára, bemutatni a múzeumi dolgozók feladatköreit (régész, történész, néprajzkutató, restaurátor). A demonstrációs tárgyakkal a gyerekek mini kiállítást rendezhetnek megadott témán belül a foglalkozás alatt, csoportmunkában megismerkedhetnek az egykori paraszti életmóddal vagy a városi polgári élettel.

A programot az alábbi településeken lehet kérni iskoláknak és óvodáknak:
Bikács, Bölcske, Dunaföldvár, Dunaszentgyörgy, Gerjen, Györköny, Kajdacs, Madocsa, Nagydorog, Németkér, Pálfa, Pusztahencse, Sárszentlőrinc

Célközönség:
A programra várjuk óvodás csoportok, általános iskolások jelentkezését. Szívesen működünk együtt könyvtárakkal és teleházakkal.

A foglalkozásokat iskolákban, óvodákban tartjuk meg.

2018. október 8-12. 8:00-16:00
2018. november 12-16. 8:00-16:00

A részvételhez előzetes regisztráció szükséges!

Felelős személy: Kákai Emese
E-mail: muzeumpedagogia@paks.hu

• Legyen egy délutánra a Szeniczey család vendége!

program típusa: gasztronómiai program, kötetlen beszélgetés
célközönség: pedagógusok
A tanárokat egy gasztronómiai-és történelmi időutazásra invitáljuk, melyen megismerkednek a múzeum kiállítási egységeivel és programkínálatával.

„Legyen egy délutánra a Szeniczey család vendége!” jelmondattal programot szervezünk a magyar, történelem és földrajz szakos tanárok valamint tanítók számára. A rendezvényen lehetőség nyílik a személyes kapcsolatok építésére, találkoznak a múzeumpedagógusokkal, akikkel közösen új ötleteket, megoldásokat találhatnak ki a hatékonyabb életen át tartó tanulás lehetőségének biztosítása érdekében.

Programidőpontok:

2018. november 6. 16:30-19:00 (ekkor alsó tagozatos tanítókat várunk)

2018. november 7. 16:30-19:00 (ekkor felső tagozatos tanárokat várunk)

A program ingyenes, de előzetes regisztráció szükséges a részvételhez!

Felelős személy: dr. Váradyné Péterfi Zsuzsanna
Telefon: +36-75/830-372
E-mail: muzeum.igazgato@paks.hu

• Barokktól barokkig, kúriától kápolnáig!

program típusa: családi program, előadás, kézműves foglalkozás, kirándulás, tematikus foglalkozás
célközönség: általános iskolások, családok, felnőttek, fogyatékossággal élők, gyermekek, iskolák, középiskolások, pedagógusok, sajátos nevelési igényűek, szülők

A résztvevők a muzeológus vezetésével bepillantást nyernek Paks épített örökségeinek rejtelmeibe, az építtetők mindennapjaiba és a város történelmi múltjába.

Kulturális túránk szervesen kapcsolódik a „Szenzációs örökségünk!” jelmondattal fémjelzett programhoz. A Szeniczey kúriától biciklivel vagy gyalog vezet az út a Szentháromság téren át a Szent Rókus és Szent Sebestyén kápolnáig, mely út során a résztvevők megismerkednek a világi és szakrális barokk építészettel.

Három programcsomagot kínálunk:

1. Ingyenes túra, szerepjáték és kézműveskedés (technika: vizes akvarell)

Időtartam: 1,5 óra.

2. Előadás a késő barokk építészetről, ismerkedés a Szeniczey család és Szent Rókus valamint Szent Sebestyén történetével, kézműveskedés

Időtartam: 50 perc

3. Ingyenes túra, szerepjáték

Időtartam: 50 perc

A kézműves foglalkozások keretében készült alkotásokból kiállítást rendezünk novemberben.

A részvétel ingyenes, de előzetes regisztráció szükséges!

2018. okt. 08. – 2018. okt. 18., szabadon választott időpontokban

Felelős személy: Gazdag-Fejes Margit
E-mail: muzeum.tortenesz@paks.hu

• Családi nap

program típusa: családi program, kézműves foglalkozás
célközönség: általános iskolások, családok, felnőttek, fiúk, gyermekek, iskolák, lányok, nyugdíjasok, óvodások, pedagógusok, sajátos nevelési igényűek, szülők. Speciális nevelési igényű tanulóknak is ajánlott a program.

Családi napunkon a Márton-napi népszokásokat, hiedelmeket elevenítjük fel.

A felnőttek és gyerekek részt vehetnek libakereső játékban és sok új dolgot tudhatnak meg a Márton-naphoz kötödő szokásokról. A programunkat kézműves foglalkozásokkal és izgalmas csapatépítő játékkal színesítjük.

Programidőpont:
2018. nov 10. 10:00 – 14:00