Beporzók napja – 2021. március 10.

Március 10-e, a Beporzók napja – egy olyan új természetvédelmi jeles nap, melynek célja, hogy felhívja a figyelmet a rovarvilágot, köztük a beporzókat fenyegető veszélyre.A Paksi Városi Múzeum idén is csatlakozik ehhez az országos kezdeményezéshez.

A beporzás legfontosabb szereplőiről, a rovarokról szóló online múzeumpedagógiai foglalkozást kínálunk 2021. március 6-ától facebook oldalunkon. A foglalkozás során megismerhetnek néhány beporzó rovart a kiállításainkból és felhívjuk a figyelmet arra, hogy mi minden hiányozna a mindennapjainkból, ha nem zsonganának körül bennünket a méhek és társaik. Beporzók napi programunkhoz ajánlunk letölthető szókereső játékot és színezőket.

Óvjuk a beporzó rovarokat! Munkájuk számunkra is nélkülözhetetlen. Tekintse meg beporzó napi online múzeumpedagógiai programunkat!